obrazky/ee_logo_fb.pngobrazky/fialovy_plamen_fb.png
Slnko je dnes v znamenÝ Strelec (×ivel:Ohe┼ł)
tenkÚ Ŕrevo./obrazky/YingYang.giftenkÚ Ŕrevo
Dorastaj˙ca Luna je dnes v znamenÝ Baran (×ivel:Ohe┼ł)
Dorastaj˙ca Luna je dnes v znamenÝ Baran (×ivel:Ohe┼ł)
Merk´┐Żr (Rozum)Venu´┐Ża (City)Mars (Sila)Jupiter (Pl´┐Żny)Saturn (Obmedzenia)Ur´┐Żn (N´┐Żpady)Nept´┐Żn (Sny)Pluto (Zmeny)
Strelec (h´┐Żadanie zmyslu)Strelec (h´┐Żadanie zmyslu)Bl´┐Żenci (zvedavos´┐Ż a rados´┐Ż z odovzd´┐Żvania)Ryby (intu´┐Żcia, empatia, fant´┐Żzia)Vodn´┐Żr (originalita, hlad po poznan´┐Ż)B´┐Żk (rutina a d´┐Żvera v osved´┐Żen´┐Ż)Ryby (intu´┐Żcia, empatia, fant´┐Żzia)Kozoroh (zodpovednos´┐Ż, d´┐Żslednos´┐Ż)
Tip: Nastav kurzor my┼íi a po─ŹkajSpoznaj S├ím Seba
 
 
 
 
http://toplist.sk/count.asp?id=1136761&logo=mc
./large/obrazky/hand_prev.gifpredchßdzaj˙ca planÚta      nasleduj˙ca planÚta./large/obrazky/hand_next.gif
Venuša
Astrologickß znaŔka./obrazky/planety/venusa.gif
ArchanielAnael
ÄivelVzduch
DomicilV├íhy B├Żk
PßdBaran
Exalt (povřÜenie)Ryby
Exil (potlaŔenie)Panna
Tarotovß kartaCis├írovn├í
Farbazelená
Kovme─Ć
Doba obehu225 dn├ş
V znamenÝ zotrvß19 dn├ş
Archetypmúza, milenka, krása
Tie˛Persefona,
De˛ tř×d˛aPiatok
AnglickyFrigg (Friday)
Latinsky(Dies) Veneris
Franc˙zskyVendredi
NemeckyFrei(tag)
SanskritŠukra(vára)
TˇnSol
╚Ýsla7, 49, 175, 1225
Vek11 - 14
Otvor v hlave─żav├í nosn├í dierka
Horoskop:
sp├┤sob vyjadrenia citov, hlavne l├ísky, umeleck├ę vyjadrenie, emocion├ílne p├┤sobenia na druhych

Venu┼ía je v porad├ş druh├í plan├ęta od Slnka a na┼ía najbli┼ż┼íia susedka. Z geocentrick├ęho h─żadiska sa od Slnka nevz─Ća─żuje viac ako 47. Je to dostrediv├í sila sk├║senosti (Eva), ktor├í n├║ti jedinca, aby dosiahol zjednotenie sa so svojim svojbytn├Żm Ja (Self, Adam) a svojbytn├Żm ja ostatn├Żch ─żud├ş. Tradi─Źne b├Żva sp├íjan├í s harm├│niou, umen├şm, kr├ísou, l├ískou, schopnos┼ąou vzbudzova┼ą pozornos┼ą u ostatn├Żch ─żud├ş a udr┼żova┼ą s nimi vz┼ąah. Venu┼ía je archetypom ┼żeny, b├Żva zobrazovan├í ako mlad├í ┼żena, zosobnenie l├ísky a kr├ísy. Symbolizuje snahy sk├║ma┼ą a obohacova┼ą vlastn├ę vn├║tro a vn├║tro druh├Żch, estetiku, schopnos┼ą spr├ívneho oce┼łovania a stanovenia vlastn├ęho syst├ęmu hodn├┤t a ide├ílov, vyjadrovanie vn├┤tornej sk├║senosti. S├║ to v┼íetky formy aktivity, ktor├ę s├║ zameran├ę dovn├║tra. Jej v├Żznam z├íle┼ż├ş na tom, ─Źi je Ve─Źernicou alebo Zorni─Źkou. Pokia─ż je retrogr├ídna, m├┤┼że nazna─Źova┼ą emocion├ílny chlad, nespokojnos┼ą, samot├írstvo a tendencie k asketick├ęmu sp├┤sobu ┼żivota. Venu┼ía predstavuje na biologickej ├║rovni ┼żensk├Ż princ├şp a silu ktor├í p├┤sob├ş vo v┼íetk├Żch semen├ích, teda aj v semenn├şkoch a vaje─Źn├şkoch. Po spojen├ş s Marsom sa m├í Venu┼ía prosredn├şctvom Merk├║ra (plod) sta┼ą Lunou (matkou). Na spolo─Źensko - kult├║rnej ├║rovni predstavuje zmysel pre hodnoty - ─Źi u┼ż etick├ę, estetick├ę alebo materi├ílne - ktor├Ż magneticky sp├íja spolo─Źnos┼ą dohromady. Na individu├ílnej ├║rovni zodpoved├í prehodnocovaniu a individualiz├ícii tradi─Źn├Żch a spolo─Źenks├Żcho hodn├┤t, etick├Żch a estetick├Żch z├íkonov, individu├ílnemu hodnotov├ęmu syst├ęmu. Na transperson├ílnej ├║rovni d├íva jedine─Źn├║ podobu ide├ílom alebo archetypom.

Venu┼ía je prazdrojom kr├ísy a l├ísky, vn├í┼ía do sveta v┼íetky vlastnosti, ktor├Żmi bytosti miluj├║ a obdivuj├║ ┼żivot. Metafyzicky symbolizuje podstatu a estetick├Ż poriadok. Astrologicky symbolizuje veselie, radosti, dru┼żnos┼ą, ┼żensk├║ mlados┼ą so v┼íetkou jej zvodnos┼ąou a nebezpe─Ź├şm, milostn├Ż vzruch. V horoskope zna─Ź├ş p├┤vab ┼żivota, milenku, kr├ísu, estetick├ę z├íujmy, umenie.

Venu┼ía symbolizuje l├ísku, cit, harm├│niu, schopnos┼ą d├íva┼ą a prij├şma┼ą, priate─żstvo, vz┼ąah a partnerstvo. Ako stelesnenie erotiky znamen├í aj v├íbenie, schopnos┼ą odda┼ą sa, t├║┼żbu po zjednoten├ę, spojen├ş a splynut├ş. Vyjadruje estetick├ę c├ştenie, a teda aj umeleck├ę z├íujmy a vlohy, na druhej strane v┼íak aj vkus a zmyslov├ę p├┤┼żitky, ktor├ę dost├ívame prostredn├şctvom sluchu, ─Źuchu, hmatu, chute a zraku. Spolu s Lunou zastupuje Venu┼ía v horoskope ┼żensk├Ż princ├şp, pri─Źom Venu┼ía steles┼łuje aspekt mladej ┼żeny, milenky a nez├ívislej ┼żeny.
Charakter:
l├íska, dru┼żnos┼ą, jemnos┼ą, estetick├Ż cit, n├íklonnos┼ą, emocion├ílnos┼ą, l├ískavos┼ą, radostnos┼ą, p├┤sobivos┼ą, vychovanos┼ą, zdr┼żanlivos┼ą, tvorivost,

precitlivelos┼ą, neposlu┼ínos┼ą, chtivos┼ą, povrchnos┼ą, majetn├şckos┼ą, ┼żiarlivos┼ą, rozko┼ín├şckos┼ą, m├írnotratnos┼ą, chl├şpnos┼ą
SilnÚ strßnky:
Zvodnos┼ą
Snaha o ┼żiv├Ż vz┼ąah, ├║silie o harm├│niu, vyrovnanie, zmierenie a empatiu pln├║ porozumenia. Miluje eleganciu a jemn├ę sp├┤soby. Je trpezliv├í, oddan├í, ch├ípaj├║ca, praj├║ca, srde─Źn├í, dru┼żn├í, pr├ştuln├í, povzbudzuj├║ca, nesebeck├í. M├í svoj vkus a umeleck├Ż talent. Dok├í┼że zmyselne, s dobr├Żm vkusom a kultivovane u┼ż├şva┼ą ┼żivot. M├í rados┼ą zo v┼íetk├ęho ─Źo je kr├ísne.
ProblematickÚ strßnky:
Chcela by by┼ą uctievan├í, milovan├í, h├Ż─Źkan├í a rozmazn├ívan├í. Rada a ─Źasto strieda partnerov. Prece┼łuje svoje vonkaj┼íie faktory. Je m├írniv├í, povrchn├í, nevkusn├í, rafinovan├í, perverzn├í, ba┼ż├ş po z├íbave, je mo┼żn├ę ju zvies┼ą, je la─Źn├í po majetku, nech├í sa un├í┼ía┼ą pudmi, je leniv├í, bez z├íbran, infantilne dotierav├í, hrub├í, pov├Ż┼íen├í, h├ídav├í, ob┼ąa┼żuje.
Cież:
By┼ą ┼żiadan├í a vyh─żad├íva┼ą, nadv├Ązova┼ą a utv├íra┼ą vz┼ąahy. Kultivova┼ą l├ísku a erotiku a┼ż do ich najvy┼í┼í├şch foriem. Vyjadrova┼ą v na┼íom svete kr├ísu, umenie, harm├│niu a rozv├şja┼ą sa. Rozv├şja┼ą a uchov├íva┼ą dobr├Ż ┼ít├Żl, spr├ívne sp├┤soby a jemn├Ż vkus.
PsychickÚ procesy:
city, hodnotenie, pr├şjemn├ę pocity, pocit, vn├şmanie kr├ísy
Orgßny:
Eustachova trubica, zmysel pre rovnov├íhu, sliznice, ┼żily, hrdlo, krk, prsn├şky, bedr├í, urogenit├ílny syst├ęm, obli─Źky, vn├║torn├ę pohlavn├ę org├íny, vaje─Źn├şky, erotog├ęnne z├│ny, brucho, pe─Źe┼ł, pr├ş┼ítitn├ę ┼ż─żazy, potn├ę ┼ż─żazy, hospod├írenie s v├ípnikom, centrum re─Źi

pod─ża arabskej trad├şcie: obli─Źky, semenn├şky, po┼íva, maternica, spermat, pohlavn├Ż pud, m├Ąso, tuk,prsia, brucho, prsia, pupok, kr├ş┼że, chrbtica, bedr├í, ├║sta (ktor├Żmi sa ude─żuje bozk - z├ístava l├ísky)
Choroby:
fistule, slabos┼ą ┼żal├║dku, choroby obli─Źiek a krku, impotencia, pohlavn├ę choroby, choroby s p├┤┼żitkov a precitlivelosti
Udalosti:
l├íska, dobro─Źinnos┼ą, umeleck├í pr├íca, n├íkup ┼íiat a ┼íperkov, ├║─Źas┼ą na z├íbav├ích a rozko┼íi, v├Żstrelky, nemravn├ę ─Źiny, p├┤┼żitk├írstvo, prostit├║cia
Povolania:
v┼íetci ─żudia, ktor├ę do sveta vn├í┼íaj├║ kr├ísu a l├ísku: maliari, soch├íri, b├ísnici, herci, spisovatelia, hudobn├şci, dizajn├ęri, kozmetici, architekti a miluj├║ci ─żudia, a tie┼ż v┼íetci, ktor├ę pracuj├║ v oblasti peknej i pochybnej z├íbavy

umelec, obchodn├şk s prepychov├Żm tovarom, klenotmi, vo┼łavkami, umeleck├Żmi predmetmi, hra─Źkami, m├│dnym tovarom a kvetmi, majite─ż z├íbavn├Żch podnikov, rytec, br├║si─Ź kame┼łov, dekorat├ęr, n├ívrh├ír, vy┼í├şva─Ź, ornament├ílny z├íhradn├şk, kuch├ír, farbiar, kupliar, herec, hudobn├şk, spev├ík, tane─Źn├şk, ekol├│g
SpoloŔnosŁ:
umeleck├ę sf├ęry, bankovn├şctvo, z├íbavn├Ż priemysel
Miesta:
polia, z├íhrady, studne, sal├│ny, sp├ílne, miesta venovan├ę radostiam a rozko┼íi
Mytolˇgia:
Venu┼ía (r├şm.), Afrodita (gr├ęc.), - bohy┼ła l├ísky, kr├ísy, umenia a harm├│nie
Hathor (egypt.),
Lalita (ind.),
Ištar (babylon.)
Planetßrna rada:

ADONIS

je zodpovedn├Ż za rozvoj l├ísky a kr├ísy na Zemi
Civilizßcie:
3. dimenze ÔÇô bez ┼żivota.

Po str┼żen├ş atmosf├ęry p┼Öi p┼Öibl├ş┼żen├ş planety Nibiru byla provedena evakuace p┼»vodn├şch obyvatel ─Ź├íste─Źn─Ť na Zemi, ─Ź├íste─Źn─Ť po r┼»zn├Żch planet├ích Plej├íd. Ve 3. dimenzi tam ┼żivot nen├ş. Sou─Źasn─Ť obyvatel├ę ve 4. dimenzi op─Ťt p┼Öi┼íli z jin├ę ─Ź├ísti Vesm├şru, us├şdlili se v├şce m├ęn─Ť proti v┼»li Stvo┼Öitele na t├ęto planet─Ť. Nen├ş jim povoleno zapojit se do pomoci lidstvu, proto┼że nen├ş z├íruka kvalitn├ş spolupr├íce. I kdy┼ż jsou tak bl├şzko vzhledem k prostoru v kilometrech. Odrazovali by lidi sv├Żm vzhledem. Tyto duchovn├ş bytosti jsou m├şrumilovn├ę a lidstvo pouze sleduj├ş.

V 5. dimenzi je civilizace Nirbua.

Je zde m├ęn─Ť vegetace, v─Ťt┼í├ş teplo a┼ż horko na povrchu, proto se bydl├ş hlavn─Ť ve skaln├şch st─Ťn├ích. Ale m├şstn├ş vysoce kultivovan├ş obyvatel├ę t├ęto planety jsou n├ídhern├ş. Jejich ─Źist├í srdce v┼Öele p┼Öijala A┼ítara jako sv├ęho spoluob─Źana pro tuto dobu a pova┼żuj├ş to za ─Źest. C├şt├ş to jako odm─Ťnu za sv┼»j duchovn├ş v├Żvoj. Pro pozemsk├ę lidi, ale azyl poskytnout nemohou ve sv├Żch podm├şnk├ích. Venu┼íe je obydlena v maxim├íln├ş mo┼żn├ę m├ş┼Öe, do┼ílo by k jej├şmu po┼íkozen├ş.

Venu┼íe m├í opa─Źnou rotaci ne┼ż Zem─Ť, tak┼że Slunce vych├íz├ş na z├ípad─Ť. Jednou z alternativ budouc├şho v├Żvoje va┼í├ş planety je, ┼że k tomuto jevu dojde i u v├ís, ale nem─Ťlo by se tak st├ít v nejbli┼ż┼í├ş dob─Ť.
Nerasty:
beryl, saf├şr, chryzolit, zelen├Ż jaspis, smaragd, karneol, lapis lazuli, koral
Rastliny:
Rastlinn├í ─Źas┼ą: kvety
Vzh─żad: elegantn├ę, kr├ísne tvary
Farba: biela, ru┼żov├í, bledomodr├í
Chu┼ą: chutn├í alebo hork├í
Pach: omamne parf├ęmov├Ż
Rast: bujn├Ż

Parf├ęm: ru┼ża

sladk├ę plody: hru┼íky, figy, pomaran─Źe, ru┼że - hlavne pre rann├ę ├║kony, pelarg├│nie, mu┼ík├íty, vanilka, karafi├ít, fialka, jasm├şn, orgov├ín, medovka, nez├íbudka, jablo┼ł, koriander, karfiol, fuchsia, materina d├║┼íka, klin─Źek, hyacint, sedmokr├íska
ÄivoŔÝchy:
bujn├ę, silne zmyseln├ę a plodn├ę, tie┼ż vern├ę svojmu druhovi (labu┼ą),

kr├ílik, pelik├ín, ma─Źka, holub, hrdli─Źka, cap, b├Żk, vrabec, la┼ł, tule┼ł, treska, lastovi─Źka